Sportas ir fitnesasLengvoji atletika

Povandeninis lenktynininkas Kerriganas Nansis: biografija ir sporto karjera

Nancy Kerrigan yra garsus amerikietiškas dramos čiuožėjas. Jis yra dvigubas žiemos olimpinių žaidynių laureatas, du kartus laimėjęs Pasaulio taurės medalius, taip pat laimėjo JAV čempionatą. Dėl nacionalinės komandos intrigacijų buvo užpulta, kuri gali turėti įtakos ne tik sporto karjerai, bet ir apskritai sveikatai.

Biografinė informacija

Kerriganas Nansis gimė 1969 m. Mažame amerikiečių mieste Woburn, Massachusetts. Mergaitė pirmą kartą bandė slidžių ir tapo jais po 6 metų. Po dvejų metų ji pradėjo lankyti dailiojo čiuožimo treniruotes, o 9 metus ji pirmą kartą laimėjo vaikų varžybose.

Pirmasis tolimojo čempiono treneris buvo Teresa Martinas. Kai Nansija pasirodė 16 metų, jos naujasis mentorius buvo Denise Morrisay, kurią netrukus pakeitė Marija ir Ivy Scotwold. Šis treniruojantis tandemas liko su Kerriganu iki savo sporto karjeros pabaigos.

1987 m. Kerriganas Nansy garsiai paskelbė apie jaunesniojo čempionatą. 18 metų lenktynininkas laimėjo tik 4 vietą, tačiau privertė kalbėti apie save kaip pirmaujančius šio sporto specialistus. Po 4 metų Nansy laimėjo bronzos JAV čempionate. Šis rezultatas leido jai dalyvauti Pasaulio taurėje, kur Kerriganas vėl tapo trečiuoju.

Albertovilio olimpinėse žaidynėse-90, figūrėlė parodė vieną iš geriausių programų ir pelnytai laimėjo bronzos medalį.

Ataka sportininkui

Prieš olimpines žaidynes-94, buvo vienas žinomiausių incidentų, susijusių su dailiojo čiuožimo istorija. Už teisę patekti į varžybas iš JAV varžėsi Nancy Kerrigan ir Tonya Harding. Pastarasis, norintis atsikratyti varžovų, tapo sklypo partija.

Shane Stant buvo pavesta atakuoti Nancy ir pertraukti jos koją. Surask sportininkę Detroiteje, užpuolikas užkopė ir nukentėjo Nancy Kerrigan klubu jo klubo. Ši ataka buvo tokia netikėta, kad niekas jo negalėjo sustabdyti.

Laimei sportininkui viskas buvo tik mėlynė. Šis incidentas sukėlė labai garsų skandalą Amerikos ir pasaulio figūroms. Ironiška, kad "Tonya Harding" sugebėjo išvengti bausmės ir net vykdavo olimpinėse žaidynėse, todėl rezultatas pasiekė tik aštuntą vietą.

Dėl šios žalos, praleidusios JAV čempionatą, šis lenktynininkas vis tiek susilaukė savo nusikaltėlio savo šalies nacionalinėje komandoje. Kerrigan Nancy sugebėjo visiškai atgauti savo formą ir laimėjo olimpinių žaidynių sidabro medalį Lilehameryje, antra tik Ukrainos Oksana Baiul.

Asmeninis gyvenimas

Baigęs sportinę karjerą, Nansi vedė savo sporto agentą ir pagimdė tris vaikus: Matthew, Brian ir Nicole. Šeima gyvena Amerikos miestelyje Linfield.

Kerriganas Nansis ne visiškai pasidalijo su dailiojo čiuožimo. Ji su malonumu priėmė kvietimą dalyvauti įvairiuose konkursuose, pvz., "Ledo karuose" ir "Ledo čempionuose".

Ex-čiuožėjas vedė savo sporto programą, taip pat veikė kaip komentatorius įvairiuose konkursuose. Kerriganas yra knygos apie dailiojo čiuožimo techniką "Artistry on the ice" knygos autorius. 2004 m. Nansi buvo pristatyta į Amerikos kino salę.